KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Grafiskt blad 12224509
nr 1222 4509
Carl Locher
(1851-1915), Danmark
Grafiskt blad, Marin. Signerad, daterad 1899. Motivet: 23x31 cm
Carl Locher, dansk bildkonstnär född 1851 i Flensborg, död på Skagen 1915.
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
måndag 10 december 2018
kl 20:38:27
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
Carl Locher
Läs mer om Carl Locher